Results District 1 California High School Rodeo Association Rodeo No. 3, Red Bluff, California, Nov. 10-12

Saddle Bronc Riding, 4 entered

  1. Cody Cash, Montague, 133. 2. Jasper Frost, Browns Valley, 70/1.

Bareback Riding, 1 entered

  1. Quention Personeni, Oroville, 126.

Bull Riding, 4 entered

  1. Kent Giovanni, 70/1. 2. Cooper Bonham, Red Bluff, 68/1.

Tie Down Roping, 18 entered

  1. Colton Suther, Palo Cedro, 19.59. 2. Garrett Gallagher, 27.57. 3. Hank Bunting, Red Bluff, 28.98. 4. Trace Conard, Corning, 29.31. 5. Rhett Milne, Orland, 33.73. 6. Hayden Boles, Orland, 4.21. 7. Jasper Frost, Browns Valley, 11.18/1. 8. Jace Kelley, 11.47/1. 9. Wyatt Stokes, Orland, 12.28/1. 10. Ilan Davis, Orland, 18.21/1.

Steer Wrestling, 6 entered

  1. Karl Johnson,  Etna, 0.56. 2. Jasper Frost, Browns Valley, 20.94. 3. Hank Bunting, Red Bluff , 31.40. 4. Illan Davis, Orland, 5.41/1. 5. Quentin Personeni, Oroville, 6.65/1. 6. Cody Cash, Montague, 10.68/1.

Boys Cutting, 5 entered

  1. Blake Earley, Oroville, 141. 2. Cody Knoll, 133. 3. Colton Suther, Palo Cedro, 131. 4. Jace Kelley, 130. 5. Carson Pray, Red Bluff, 126.

Team Roping, 26 teams entered

  1. Jayda Staley, Cottonwood, and Colton Suther, Palo Cedro, 16.06. 2. Jasper Frost, Browns Valley, and Bryce Bidwell, Alturas, 18.86. 3. Gracie Sherrick, Redding, and Brady Hill, Shasta Lak, 25.51. 4. Devin Kerr, Red Bluff, and Caleb Merkley, Flournoy, 29.35. 5. Rhett Milne, Orland, and Wyatt Stokes, Orland, 33.71. 6. Lexi Kanakis, Corning, and Riley Bitle, Artois, 35.06. 7. Danica Wagner, Los Molinos, and Tucker Kampmann, Orland, 35.50. 8. Kate Knoll, and Cody Knoll, 36.88. 9. Hayden Boles, Orland, and Illan Davis,  Orlan, 36.92. 10. Cody Cash, Montague, and Trace  Conard, Corning, 41.32.

Pole Bending, 41 entered

  1. Teegan Hill, 43.852. 2. Hope Kell, 44.710. 3. Alexandra Hundley, Lakeport, 45.085. 4. Alexis Molina, Orland, 45.329. 5. Elthia Gomes, Etna, 45.428. 6. Jessie Wilson, Los Molinos, 45.804. 7. Camrin Pivniska,  Kelseyville, 46.134. 8. Aubry White, Vacaville, 46.640. 9. Francie Heffernan, Fort Jones, 7.034. 10. Maia Mayer,  Los Molinos, 50.876.

Girls Cutting, 12 entered

  1. Haley Templeton,  Red Bluff, 144. 2. Maia Mayer, Los Molinos, 143. 3. Sophia Halsey Diehl,  Orland, 142.5. 4. Devin Kerr, Red Bluff, 140. 5. Rainy Minton, Witter Springs, 138. 6. Hope Kell, 137. 7. Jocelyn Adams, Redding, 135. 8. Kate Knoll, 133. 9. Canyon Darger, Ukiah, 131. 10. Claire Boles, Orland, 128.

Goat Tying, 28 entered

  1. Claire Boles, Orland, 18.04. 2. Baylee Hughes, Cedarville, 19.93. 3. Sydney Oilar, Millville, 20.28. 4. Maddee Baker, 20.35. 5. Mackenzie Hughes, Cedarville, 20.55. 6. Kacie Murdaugh, 22.21. 7. Teegan Hill, 22.84. 8. Makenna Baker, Chico, 23.13. 9. Canyon Darger, Ukiah, 23.59. 10. Paden Cash, Eagle Point, Oregon, 24.16.

Breakaway Roping, 41 entered

  1. Teegan Hill, 7.34. 2. Sienna Radelfinger, Ferndale, 8.04. 3. Toni Kanakis, Corning, 9.11. 4. Lexi Kanakis, Corning, 9.73. 5. Danica Wagner, Los Molinos, 13.57. 6. Jayda Staley, Cottonwood, 16.50. 7. Kaley Schorovsky, Los Molino, 16.82. 8. Rainy Minton, Witter Springs, 18.00. 9. Hope Kell, 3.42/1. 10. Elthia Gomes, Etna, 3.56/1.

Barrell Racing, 52 entered

  1. Jocelyn Adams, Redding, 29.136. 2. Sydney Oilar, Millville, 29.321. 3. Devin Kerr, Red Bluff, 29.327. 4. Danica Wagner, Los Molinos, 29.330. 5. Alexandra Hundley, Lakeport, 29.341. 6. Savannah Kampmann, Orland, 29.388 7. Makenna Baker, Chico, 29.409. 8. Maisie Heffernan, Fort Jones, 29.541 9. Addison Jones, Red Bluff, 9.670. 10. Teegan Hill, 29.803.

Next rodeo will be Jan. 4 – 7 — The Red Bluff Shoot-Out.