Results District I Junior High California High School Rodeo Association Rodeo No. 3, Oct. 8 in McArthur

Junior High Bareback Steer Riding, 2 entered
1. Levi Andrews, Orland, 56.

Junior High Bull Riding, 3 entered
1. Giovanni Kent, Red Bluff, 70.

 Junior High Saddle Bronc Riding, 5 entered
1. Levi Andrews, Orland, 64. 2. George Boles, Orland, 61.

Junior High Boys Goat Tying, 17 entered
1. George Boles, Orland, 13.57. 2. Tucker Martson, Biggs, 14.04. 3. Levi Andrews, Orland, 15.16. 4. Bodie Kingdon, Greenville, 15.60. 5. Colt Bray, Montague, 17.30. 6. Lucas Hilton, Cottonwood, 18.00. 7. Carson Cash, Montague, 19.72. 8. Flint Moyles, Etna, 19.91. 9. Jackson Kampmann, Orland, 20.42. 10. Rhett Milne, Orland, 20.60.

Advertisement
Blue Frog Realty ad

 Junior High Boys Breakaway Roping, 15 entered
1. Jack Kerr, Red Bluff, 3.34. 2. Tucker Martson, Biggs, 3.63. 3. Colt Bray, Montague, 4.68. 4. Levi Andrews, Orland, 12.67. 5. Beau Rocha, Red Bluff, 15.34.

Junior High Chute Dogging, 15 entered
1. Rhett Milne, Orland, 2.79. 2. Dalton Vandeburgh, Cottonwood, 5.83. 3. George Boles, Orland, 5.86. 4. Levi Andrews, Orland, 6.65. 5. Flint Moyles, Etna, 6.81. 6. Bodie Kingdon, Greenville, 14.75. 7. Lucas Hilton, Cottonwood, 15.81. 8. Carson Cash, Montague, 16.66. 9. Cole Hannah, Likely, 29.80. 10. Tucker Martson, Biggs, 39.32.

 Junior High Tie Down Roping, 3 entered
1.Rhett Milne, Orland, 16.48. 2. George Boles, Orland, 18.42.

 Junior High Ribbon Roping, 15 teams entered
1. Levi Andrews, Orland, and Maddee Baker, Chico, 11.51. 2. Carson Cash, Montague, and Shayna Gomes, Etna, 12.04. 3. George Boles, Orland, and Jordyn Staley, Cottonwood, 13.26. 4. Caleb Gonzales,  Standish, and Mae Musachia, Milford, 14.31. 5. Danika Davis, Chico, and Slade Templeton, Red Bluff, 21.61.

Advertisement

Junior High Team Roping, 15 teams entered
1. Rhett Milne, Orland, and Levi Andrews, Orland, 8.69. 2. Lucas Hilton, Cottonwood, and Dalton Vandeburgh, Cottonwood, 16.78. 3. Hayden Hansen, Fort Jones, and Jack Kerr, Red Bluff, 22.26. 4. Colt Bray, Montague, and Carson Cash, Montague, 24.35. 5. Jack Kerr, Red Bluff, and Jordyn Staley, Cottonwood, 30.54. 6. JJ Heffernan, Fort Jones, and Kenley Neer, Greenville, 32.45.

Junior High Barrel Racing, 33 entered
1. Jordyn Staley, Cottonwood, 17.885. 2. Jenna Joe Neilsen, Cottonwood, 18.572. 3. Mae Musachia, Milford, 18.796. 4. Cheyenne McNeal, Red Bluff, 19.108. 5. Addison Jones, Red Bluff, 19.240. 6. Maisie Heffernan, Fort Jones, 19.285. 7. Rylie Bryant, Orland, 19.314. 8. Alyssa Molina, Gerber, 19.360. 9. Maddee Baker, Chico, 19.380. 10. Peyton Bartneck, Etna, 19.421.

Junior High Girls Goat Tying, 30 entered
1. Avery Davis, Orland, 10.18. 2. Nevada Nash, Standish, 11.03. 3. Addison Jones, Red Bluff, 11.15. 4. Jordyn Staley, Cottonwood, 11.90. 5. Maddee Baker, Chico, 12.54. 6. Brylee Small, Fall River Mills, 12.80. 7. Rylee Ayres, Klamath Falls, Oregon,13.03. 8. Mae Musachia,  Milford, 13.36. 9. Rylan Gardner, Elk Creek, 13.75. 10. Rylie Bryant, Orland, 13.81.

Junior High Girls Breakaway Roping, 24 entered
1. Brooklyn Mueller, Red Bluff, 3.21. 2. Maisie Heffernan, Fort Jones, 3.76. 3. Shayna Gomes, Etna, 4.03. 4. Hayden Hansen, Fort Jones, 4.09. 5. Jenna Joe Neilsen, Cottonwood, 6.38. 6. Ellie Milne, Orland, 7.09. 7. Maddee Baker, Chico, 8.46.

Advertisement

Junior High Pole Bending, 33 entered
1. Bylee Small,  Fall River Mills, 22.131. 2. Hayden Hansen, Fort Jones, 23.040. 3. Addison Jones, Red Bluff, 23.054. 4. Alyssa Molina, Gerber, 23.343. 5. Peyton Bartneck, Etna, 23.756. 6. Kenley Neer, Greenville, 23.827. 7. Jenna Joe Neilsen, Cottonwood, 25.161. 8. Sallie Swaner, Orland, 26.182. 9. Toni Kanakis, Corning, 26.195. 10. Brooklyn Mueller, Red Bluff, 27.200.

Next Rodeo, No. 4, held Oct. 9 in McArthur.